Za rok rower elektryczny w Jaworznie

W ramach projektu Miejskiego Centrum Integracji Transportu powstanie m.in. wypożyczalnia rowerów miejskich. Jak poinformował Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Jaworznie, 

do naszego miasta trafi 199 miejskich rowerów elektrycznych. Rozwój infrastruktury miejskiej uwzględnia potrzeby rowerzystów – kolejne drogi dla rowerów zachęcają, by korzystać z tych jednośladów rekreacyjnie, lub w ramach alternatywy dla samochodu. Rower miejski (szczególnie elektryczny) to bardzo dogodny codzienny środek transportu w zatłoczony mieście. Można dojechać nim wszędzie, bez martwienia się o stanie w korkach, a przede wszystkim taniej. Już wkrótce mieszkańcy naszego miasta będą mogli korzystać z takich pojazdów, a wszystko dzięki realizacji projektu MCIT. W sąsiedztwie budynku Urzędu Miejskiego przy Placu Górników powstanie parking dla rowerów z szatniami i prysznicami, a sam rower będzie można wypożyczyć. Jaworzno, decydując się na rower miejski, stawia na wersję elektryczną. 

Na facebookowym profilu MZDiM pojawił się filmik, na którym widać rower elektryczny, a w opisie możemy przeczytać, że już za rok mieszkańcy będą mogli korzystać z takich samych, tylko w wersji miejskiej. Do dyspozycji mieszkańców zostanie oddanych 199 dwukołowych pojazdów. Jak poinformował Dyrektor MZDiM, Paweł Bednarek, pierwsze 15-20 minut korzystania z roweru będzie bezpłatne. 
 
Jeszcze przed weekendem majowym pojawiły się informacje o elektrycznych taksówkach, z których wkrótce będą mogli korzystać mieszkańcy Jaworzna, a PKM Jaworzno oczekuje kolejnych autobusów na prąd, na których dostarczenie została podpisana umowa w październiku 2016 roku. Jak poinformowała Katarzyna Florek z Urzędu Miejskiego w Jaworznie, sam magistrat nie wyklucza wykorzystywania w przyszłości samochodów elektrycznych. 
 
Rower elektryczny to kolejny krok w stronę wygodnych i ekologicznych rozwiązań.   

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

TWJ Online

Cennik reklam

Gorące Wiadomości


Adres redakcji i biura ogłoszeń:

43-600 Jaworzno, ul. Grunwaldzka 41/3,

tel. 32 747 60 66, e-mail: twj@twj.pl

Wydawca: GPRINT Sp. z o.o.

 

 

 

 

 

 

 

 

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! polityka cookies