Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Brak wystarczających uprawnień, aby uzyskać dostęp do folderu startowego root/images/galeria/plebiscyt lub określony folder nie istnieje.

Zwycięstwo na inaugurację !

W dniu wczorajszym koszykarze MCKiS Jaworzno rozpoczęli rozgrywki II ligi w sezonie 2017\2018. Podopieczni Przemysława Bilińskiego zmierzyli się we własnej hali z utalentowaną młodzieżą z Cracovii 1906 Szkoła Gortata Kraków.

Mecz rozpoczął się w bardzo wysokim tempie i obydwie drużyny raz za razem kończyły swoje ataki celnymi trafieniami. Niezwykle skuteczni tego dnia goście nie pozwolili odskoczyć jaworznianom i pierwsze kwarta toczyła się cały czas punkt za punkt. Słabsza dyspozycja w defensywie po obydwu stronach parkietu spowodowała niezwykle ofensywne spotkanie. Zryw w końcówce pierwszej kwarty koszykarzy gości dał im 5 punktowe prowadzenie po 10 minutach (34:29). W drugiej kwarcie podobnie jak w pierwszej większość akcji kończyła się celnymi szybkimi atakami. Przełom nastąpił po 15 minutach meczu.
Mocniejsza defensywa MCKiS pozwoliła przystopować młodzież z Krakowa, a szeroka ławka naszego zespołu utrzymać tempo gry. Druga kwarta wysoko wygrana przez Jaworzno 34:14, a na tablicy widniał wysoki jak na II ligowe parkiety wynik 63:48. Po przerwie doskonale wykorzystaliśmy słabszy fragment gry gości i po 5 minutach trzeciej kwarty prowadzimy 79:50. Wygrywamy tę część meczu 31:19 i w całym spotkaniu 94:67. W ostatnich 10 minutach gry trenerzy obydwu zespołów dali szansę gry rezerwowym zawodnikom oraz próbowali nowych rozwiązań gry swoich zespołów. Bez większych już emocji w końcówce nasi koszykarze kończyli celnymi trafieniami swoje ataki i po końcowej syrenie cieszyli się w pierwszego zwycięstwa w sezonie (119:87). Bardzo dobre zawody rozegrali pozyskani w tym sezonie: Wojciech Zub – 18 punktów, 4 zbiórki, 4 asysty, Emil Podkowiński – 24 punkty, 4 zbiórek oraz Maciej Maj – 26 punktów, 6 zbiórek. Gratulację należą się wszystkim graczom, gdyż każdy dołożył swoją cegiełkę do tego zwycięstwa.
MCKiS Jaworzno - Cracovia 1906 Szkoła Gortata Kraków
119 : 87 (29:34;34:14;31:19;25:20)
MCKiS Jaworzno: Maj – 26; Podkowiński – 24; Zub – 18(4x3); Wróblewski –9(1x3); Matysiak – 9(1x3); Grochowski – 8(2x3); Weiss – 8(2x3); Gworek – 7(1x3); Michalski– 7(1x3); Lemański – 3(1x3); Roszkowski; Brzozowski.
Serdecznie zapraszamy na kolejny mecz z udziałem naszej drużyny !!!